Lista aktualności Lista aktualności

Maraton Leśny Kwidzyn

Nadleśnictwo Kwidzyn, Miasto Kwidzyn i Traktor Team Gmina Kwidzyn zapraszają na udział w biegu leśnym na dystansie pełnego maratonu pod nazwą Maraton Leśny Kwidzyn. Bieg odbędzie się 30 czerwca 2018 r. w malowniczych lasach obrębu Kwidzyn. Start biegu nieopodal leśniczówki w Miłosnej, spod bramy Arboretum planowany jest o godz. 11:30.

Osoby chętne do wzięcia udziału w naszej imprezie zapraszamy do zgłoszenia się na stronie http://www.czasnachip.pl/2018/maratonlesny.php . Warunkiem udziału w biegu jest również uiszczenie opłaty startowej w kwocie 50 zł w terminie do dnia 27.06.2018 r. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów tym bardziej, że limit uczestników wynosi zaledwie 150 osób. Wśród już zapisanych biegaczy mamy wielu znanych maratończyków, którzy swoja obecnością uświetnią kwidzyńską imprezę biegową.

Wśród naszych specjalnych gości jest Ryszard Kałaczyński – rekordzista Guinnessa. Ryszard jest znanym i cenionym w Polsce jak i również na świecie ultramaratończykiem, który przebiegł już ponad 600 maratonów! Wielokrotny uczestnik legendarnego Spartathlonu, jednego z najtrudniejszych biegów na świecie z Aten do Sparty (246 km). W 7 dni przebiegł wzdłuż Polskę z Zakopanego do Sopotu (800 km). Jednak najbardziej znanym i niesamowitym wyczynem Ryszarda jest ustanowienie rekordu Guinnessa, czyli przebiegnięcie 366 maratonów w 366 dni. Będzie Edward Dudek – legenda polskich biegów ultra – pierwszy Polak, który ukończył legendarny Spartathlon. Będzie Alex Motylska, której największym aktualnym wyczynem jest poprawienie rekordu świata w biegu 48-godzinnym w kategorii WU23. Będzie również znane biegające małżeństwo z Wałcza – państwo Lasota, którzy ukończyli setki biegów na dystansie maratonu i ultramaratonu, w tym jeden z najbardziej morderczych na świecie Sparthatlon. Pani Irena jest zresztą pierwsza Polką, która w 1998 roku tego dokonała. To tylko nieliczni znani maratończycy, którzy postanowili pobiegać po pięknych, kwidzyńskich lasach. Najświeższe informacje nie tylko na ten temat na naszym facebook’owym fanpage’u https://www.facebook.com/MaratonLesnyKwidzyn/ .

Zapraszamy wszystkich chętnych z całymi rodzinami! Dla wszystkich – biegających i niebiegających, starszych i młodszych - znajdzie się coś ciekawego.

Szczegóły biegu w regulaminie.

Tekst: Karol Rolniczak

Materiały do pobrania