Wydawca treści Wydawca treści

PODZIEL SIĘ Z NAMI SWOJĄ OPINIĄ!

Spędziłeś/aś czas na łonie natury? Byłeś/aś na wycieczce w lesie? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości?

Podziel się  z nami swoimi przeżyciami, wrażeniami i opinią abyśmy mogli lepiej przygotować las do Twoich następnych wizyt - prosimy wypełnij naszą ankietę - ok. 10 minut.

Zebrane tą drogą informacje posłużą nam do ewaluacji i ulepszania oferty Programu „Zanocuj w lesie”.

Dziękujemy za poświęcony czas.


Zanocuj w lesie

Zapraszamy do skorzystania z ogólnopolskiego programu „Zanocuj w lesie” w nadleśnictwach zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę w lesie, zorganizować mikrowyprawę i spędzić jedną lub dwie noce w lesie skorzystaj z obszarów wyznaczonych w każdym z nadleśnictw. Możesz odwiedzić je wszystkie lub wybrać ulubione miejsce. U nas to 15 nadleśnictw położonych na Wybrzeżu od Łeby po Hel i Krynicę Morską, Kaszubach, Kociewiu, Powiślu, Żuławach i Wysoczyźnie Elbląskiej, jest co odkrywać!


Lokalizacja widoczna jest również na mapie [kliknij, aby przejść do mapy] oraz z poziomu aplikacji mBDL (Pobierz - Android) lub (Pobierz - iOs), z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Szczegółowe informacje, dodatkowe mapy i materiały znajdziecie bezpośrednio na stronie wybranego nadleśnictwa w zakładce Turystyka

Uwaga zanim wyruszysz na wyprawę koniecznie zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru http://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/regulamin-korzystania-z-obszarow-objetych-programem http://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/regulamin-pozostalych-obszarow-objetych-programem-201ezanocuj-w-lesie201d
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link do bezpiecznego korzystania z lasu na czaswlas.pl]
  4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  5. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link znajdziesz na stronie  internetowej nadleśnictwa, na terenie którego zanocujesz] oraz przesłanie go na adres [link znajdziesz na stronie internetowej  nadleśnictwa, na terenie którego zanocujesz] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

  Program „Zanocuj w lesie”, powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Pytania dotyczące Programu "Zanocuj w lesie".