Aktualności Aktualności

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „JANTAR” odniósł sukces

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „JANTAR” Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku odniósł sukces, który jest marzeniem każdego zespołu grającego sygnały i muzykę myśliwską. Gand Prix XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej, Radzymin 2023 – Róg Wojskiego zabrali gdańscy leśnicy, przywożąc je swojemu mecenasowi Dyrektorowi RDLP w Gdańsku Bartłomiejowi Obajtkowi. Mistrzostwo Polski przyjechało na Pomorze.

Po 25 latach funkcjonowania zespołu pod kierownictwem Wiesława Kellera- zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Cewice grupa grająca muzykę myśliwską spełniła swój sen wygrywając mistrzowską klasę G na festiwalu na Mazowszu.

To najbardziej prestiżowe trofeum tym bardziej cieszy, że okupione jest wielkim wysiłkiem prób muzycznych jak i organizacją całego zespołu. Grający leśnicy spotykają się w różnych miejscach RDLP, często pokonując ponad 100 km aby dojechać i wspólnie muzykować doskonaląc swój kunszt gry na rogu myśliwskim. To jednak nie wystarczy. Czasami, dopiero codzienne, indywidualne ćwiczenia przynoszą tak długo oczekiwany efekt.

Pomimo wielu przeciwności losu, pasja rodzi jakość i prowadzi do sukcesu. Tak się stało tym razem.

Ten zespołowy sukces cieszy tym bardziej, że wśród muzyków jest solowy mistrz Polski A.D. 2023, Hubert Keller, który jest również najlepiej grającym leśnikiem i myśliwym.

Dziękujemy członkom zespołu: Karolowi Kroskowskiemu (Nadleśnictwo Kwidzyn), Tadeuszowi Piankowskiemu (ZPD LP w Lęborku), Hubertowi Keller (Nadleśnictwo Lębork), Bartkowi Owczarkowi (Nadleśnictwo Lubichowo) i Michałowi Czapiewskiemu (Nadleśnictwo Cewice), oraz pozostałym koleżankom i kolegom, którzy w tym dniu nie mogli zagrać, a tworzą piękną historię zespołu „JANTAR”.  

Dziękujemy mecenasom zespołu: Dyrektorowi RDLP w Gdańsku i kolegom Nadleśniczym za wszelką  okazaną pomoc i  wsparcie w dążeniu do sukcesu.