Wydarzenia Wydarzenia

Pomorski Piknik Energetyczny w Gdyni

Skąd pozyskujemy energię, jak wykorzystać jej odnawialne źródła, drewno jako super surowiec wszechczasów - to tylko niektóre propozycje tematów, które prezentowane będą w Gdyni w dniach 15 i 16 czerwca.

    Zapraszamy w dniach 15 i 16 czerwca, na Skwer Arki Gdynia nad Bulwarem Nadmorskim, gdzie specjaliści z branży energetycznej dzielić się będą z mieszkańcami swoją wiedzą z zakresu ograniczania emisji pyłów do atmosfery. Eksperci odpowiedzą na pytania skąd pozyskujemy energię, jak wykorzystać jej odnawialne źródła czy jak prawidłowo palić w domowych kotłach z korzyścią dla środowiska i domowych finansów. Wydarzenie odbędzie się w ramach Pomorskiego Pikniku Energetycznego.
     Liczne grono wystawców zaprezentuje najnowsze, efektywne urządzenia grzewcze i energetyczne, instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, niskoemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej oraz alternatywne dla samochodów pojazdy dwuśladowe, które zyskały przychylność mieszkańców Gdyni, takie jak rowery czy hulajnogi elektryczne. Wśród nich nie zabraknie leśników, głównego rynkowego dostawcy najbardziej ekologicznego surowca naturalnego jakim jest drewno. Dzięki prowadzonej przez nich zrównoważonej gospodarce leśnej surowiec ten uważany jest za w pełni odnawialny. Przekonać się o tym będzie można odwiedzając stoisko Lasów Państwowych podczas Pomorskiego Pikniku Energetycznego.
    Nie zapomnimy także o najmłodszych mieszkańcach miasta. Podczas gdy dorośli zyskiwać będą wiedzę o drewnie i najnowszych trendach w energetyce, dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy wiele atrakcji, takich jak konkursy edukacyjne z nagrodami, gry i zabawy oraz warsztaty rysunkowe i pirograficzne. Na specjalnej trójwymiarowej planszy będzie można zaplanować skład gatunkowy przyszłego lasu sadząc miniaturki drzew na różnych jej fragmentach symbolizujących odmienne siedliska. Pod okiem leśnika można będzie sprawdzić się w konkurencji przecinania kłody ręczną piłą jaką niegdyś posługiwali się pracujący w lesie drwale.
    Szczególnym elementem leśnego stoiska będzie prezentacja samochodu elektrycznego, który od kilkunastu miesięcy służy leśnikom w całej Polsce w ich codziennej pracy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta i turystów do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Następna taka okazja dopiero za rok.