Wydarzenia Wydarzenia

Nadleśnictwo Kwidzyn zaprasza na 5 Leśną Włóczęgę Nocą.

5 Leśna Włóczęga Nocą odbędzie się 13 lipca br. – wszystkich chętnych, miłośników lasu serdecznie zapraszamy.

Zbiórka przy AGAPE w Borowym Młynie o godzinie 21:45. Wyruszamy na trasę o godz. 22:00. Do przejścia zaplanowano 4,5 km urokliwymi, leśnymi duktami w czasie pełni księżyca.

 

W tegorocznej włóczędze wezmą udział osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach więc trasa będzie nieco krótsza niż zazwyczaj. Liczymy na to, iż uczestnicy włączą się w pomoc osobom niepełnosprawnym, jeśli zajdzie taka potrzeba. Trasa została dopasowana i przetestowana, aby osoba na wózku mogła ją pokonać. Nie ma dużych wzniesień, a droga wiodła będzie w większości z górki. Na pokonanie dystansu 4,5 km przewidzieliśmy 2 godziny.

Po zakończeniu marszu, na terenie Agape w Borowym Młynie, będzie czekał na wszystkich gorący posiłek i ognisko. Potem, osoby chętne zapraszamy na dalsze biesiadowanie przy ognisku na parking leśny oddalony o około 1 km.

Prosimy pamiętać o kocach oraz repelentach przeciw komarom i kleszczom.

 

Zapisy na włóczęgę prowadzi Leśniczy - Mirosław Abramek tel. 512 363 858.
Chętni proszeni są o zapisy do dnia 9.07.2019r.

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!