Wydarzenia Wydarzenia

Leśny Dzień Dziecka w Bramie Wyżynnej.

Posadź Las w Głównym to hasło pikniku, którego współorganizatorami są gdańscy leśnicy.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku wraz z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Stowarzyszeniem Pomocy Królikom – Sopockie Uszakowo zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowy Dzień Dziecka w Bramie Wyżynnej.

Wśród atrakcji i pokazów przygotowanych przez gdańskich leśników znajdą się m.in.:

  • Warsztaty pirograficzne. Uczestnicy dostaną krążek drewna i za pomocą szablonu lub własnej wyobraźni będą mogli przy pomocy wypalarki wykonać obrazek.

Foto: Marcin Zawadzki

  • Warsztaty dla maluchów. Uwalniamy wyobraźnię najmłodszych poprzez kolorowanki, odgadywanie leśnych tropów, rysunki kredkami, obrazkowe pieczęcie itp.
  • Przecinanie kłody. Przez moment będzie można poczuć się jak pracujący niegdyś w lesie drwal przecinając tradycyjną piłą „moja-twoja” drewnianą kłodę. Odcięty krążek z własnoręcznie nabitą pamiątkową plakietką zabieramy do domu.

Foto: Jacek Leszewski

  • Jak zaplanować przyszły las. Pod okiem leśnika zwiedzający będą mogli samodzielnie zaplanować dobór gatunków odpowiednich dla danego siedliska i dowiedzieć się, dlaczego właśnie takie a nie inne gatunki są dla niego najwłaściwsze.

Foto: Arkadiusz Marszałkowski

  • Nietypowe zastosowania drewna. Drewno znajduje ok. 30 tys. różnych zastosowań. Leśnicy zaprezentują niektóre z nich.

W ramach kampanii #zabierz5ZLasu leśnicy będą przekonywać, że śmieci w lesie to nie tylko brzydki widok a przede wszystkim realne zagrożenie dla jego mieszkańców i całego środowiska.