Wydarzenia Wydarzenia

Free Time Festiwal 2019

Bogatą ofertę turystyczną, sportową i edukacyjną Lasów Państwowych poznasz w dniach 6-7 kwietnia w gdańskim centrum AMBEREXPO.

       Po rocznej przerwie gdańscy leśnicy wracają na organizowany przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego z ofertą skierowaną do wszystkich, którzy w lesie chcą wypoczywać, uprawiać aktywne formy turystyki, poznawać go i podglądać toczące się tam życie. Na stoisku B52 (hala B) leśnicy ze wszystkich nadleśnictw gdańskiej dyrekcji Lasów Państwowych zaprezentują bogatą ofertę turystyczną i rekreacyjną. Od nich dowiesz się o znajdujących się w pomorskich leśnych ostępach ogólnodostępnych polach biwakowych i kempingach, ścieżkach i szlakach pieszych, rowerowych, konnych i kajakowych. Bardziej wymagający turyści znajdą informację o kwaterach i pokojach gościnnych w leśniczówkach. Ze swoją ofertą wydawniczą (książki, albumy, multimedia) przyjedzie,  jak w poprzednich latach, Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy Lasów Państwowych z Bedonia k/Łodzi. Specjalnym gościem stoiska będzie Anna Puchalska, córka słynnego podróżnika, fotografika i filmowca, autora terminu „bezkrwawe łowy” – Włodzimierza Puchalskiego. W godzinach od 12 do 16 każdego dnia podpisywać będzie wznowione przez ośrodek z Bedonia książki i albumy ze zrekonstruowanymi cyfrowo filmami autorstwa swojego ojca.

     Posiadacze przydomowych ogródków i rabat będą mogli w hali C, stoisko C03 nabyć najwyższej jakości sadzonki drzew i krzewów zarówno rodzimych jak i egzotycznych wyhodowanych przez leśników z Nadleśnictwa Kaliska w szkółce przy największym w Polsce Leśnym Ogrodzie Dendrologicznym, Arboretum w Wirtach.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!