Asset Publisher Asset Publisher

Ochotnicy odnowili w Zdrojach 6 ha zniszczonego wichurą lasu.

Za nami sobota pełna wrażeń.

Pozytywnych wrażeń z firmami TORUS, Lufthansa Systems Poland Sp. z o. o., LPP i innymi, o których pisaliśmy w zapowiedzi akcji, Zapał do pracy i chęci wszystkich uczestników zaskoczyły zapewne wielu. Przeznaczona na pierwszą sobotę akcji powierzchnia do odnowienia lasu po #huragan100lecia obejmowała obszar blisko 5ha na terenie  jednego z najbardziej dotkniętych klęską leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz.


Po krótkim szkoleniu na temat tego, jak poprawnie sadzić drzewa, wolontariusze ruszyli do pracy. A w przerwie można było skorzystać z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Była makieta przybliżająca zjawisko przywiązania poszczególnych gatunków drzew do określonych typów siedlisk, były warsztaty dla dzieci z leśnymi kolorowankami, można też było zbadać twardość drewna. Ponadto na uczestników czekały drewniane plansze z grą, kolekcja wielkoformatowych zdjęć prezentujących ten sam fragment lasu przed i po nawałnicy z 2017 r. oraz modele grzybów i unikatowe wyroby z drewna. Można też było spróbować swoich sił w rozpoznawaniu gatunków drzew na podstawie wyglądu kory, przekroju i liści.

Po przerwie na posiłek okazało się, że większość została już zasadzona, a ochotnicy nie zamierzają spocząć na laurach i chętnie przystąpią do dalszego sadzenia.

Podsumowując miniony dzień, odnowiony w pierwszym etapie został obszar o powierzchni około 6ha !!! BRAWO!!!

Za tydzień dalszy ciąg akcji zainicjonowanej przez deweloperską firmę TORUS, . W kolejną sobotę, 26 października, nasadzać drzewa będzie ok. 500 osób z następujących firm: Intel, ARROW, Jeppesen, Cognizant, Ergo Hestia, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Scandic Gdańsk, SDA, MOWI, Glencore, także Torus.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!