Asset Publisher Asset Publisher

Finał akcji „Do Nasadzenia”.

Za nami drugi etap akcji zainicjowanej przez firmę TORUS.

    W sobotni poranek, 26 października,  na tereny Leśnictwa Zdroje spustoszone w 2017 roku przez #huragan100lecia  przybyło około 500 ochotników.  I tym razem, podobnie jak w poprzednią sobotę, aktywność była na najwyższym poziomie. Wielu z sadzących działała na powierzchni do samego końca pracowitego dnia. Efektem było odnowienie lasu na powierzchni około 5 ha  50. tysiącami sadzonek. Pogodna i ciepła aura sprzyjała także edukacyjnym zabawom i wspólnemu posiłkowi.

Do finałowej akcji włączyli się także pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Gdańsku. W ramach kampanii „Zasadź się na zdrowie”, mającej na celu uczczenie 100. rocznicy istnienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, pracownicy gdańskiej placówki obsadzili sadzonkami cały przydzielony sobie sektor zniszczonego kataklizmem lasu.

Jednocześnie przyszedł czas podsumowań: W ciągu 2 sobót Akcji odnowiono tereny o powierzchni ok. 11ha, na których posadzono ok. 110tys. sadzonek.

Dziękujemy firmom TORUS, LPP, Lufthansa Systems i wielu innym za wyjątkową, rodzinną atmosferę i ogromny zapał do pracy.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!