Aktualności Aktualności

Zespół JANTAR wielkim zwycięzcą Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej

Emocje po tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Bytów 2024 już opadły, co pozwala na podsumowanie tego wydarzenia. Bytów był miejscem rywalizacji i prezentacji wspaniałej muzyki myśliwskiej.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich JANTAR z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku osiągnął znaczące wyniki. Zdobycie pierwszego miejsca w klasie Mistrzowskiej, z główną nagrodą „Róg Wojskiego”, jest szczególnym osiągnięciem. Nagroda ta jest przechodnia i pozostanie z zespołem na rok do kolejnych mistrzostw Polski. W tej kategorii udało się obronić tytuł z zeszłego roku.

Pierwsze miejsce w Muzyce Myśliwskiej zostało nagrodzone „Muzą Wojskiego”, ufundowaną przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Ta nagroda również jest przechodnia i pozostanie na Pomorzu przez najbliższy rok. Indywidualny tytuł Mistrza Polski ponownie zdobył Hubert Keller.

Podziękowania należą się organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w ten festiwal. Wydarzenie przyciągnęło ponad 300 uczestników, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu muzyką myśliwską.