Lista aktualności Lista aktualności

Rok 2014 w pomorskich lasach z Radiem Gdańsk.

Pod wspólnym tytułem „Lasy Państwowe. 90. urodziny z Radiem Gdańsk” ruszyły przygotowania do całorocznego cyklu audycji z udziałem gdańskich leśników.

Radio Gdańsk, główny i najbardziej opiniotwórczy publiczny nadawca regionalny, od lat patronuje najważniejszym wydarzeniom jakie mają miejsce za sprawą leśników w regionie Pomorza Gdańskiego. Nie inaczej też będzie w roku bieżącym, roku jubileuszu 90. lecia istnienia Lasów Państwowych jako instytucji gospodarującej w imieniu Skarbu Państwa, w chwili obecnej, 80 procentami zasobów leśnych Polski.

Efektem tegorocznej współpracy radiowców i leśników będzie cykl 12 (raz w miesiącu) audycji o tematyce przyrodniczo-leśnej w powiązaniu z gospodarką leśną oraz bieżąca obecność dziennikarzy Radia Gdańsk podczas najważniejszych wydarzeń związanych z jubileuszem. Leśnicy gdańscy będą również częściej niż dotychczas brali udział w studyjnych programach takich jak np. „Rozmowa kontrolowana" czy „Ludzie i Pieniądze". Wszystkie audycje i programy będą dostępne także w internecie na specjalnie założonej podstronie w serwisie internetowym Radia Gdańsk.

Ponieważ zima to okres intensywnego pozyskania surowca drzewnego, okres leśnych „żniw", pierwsza z cyklu comiesięcznych audycji dotyczyć będzie tego właśnie elementu gospodarki leśnej. Zrealizowana została na terenie leśnictwa Piaśnica (Nadleśnictwo Wejherowo) na pozycji, gdzie pozyskanie prowadzone jest zarówno tradycyjnie jak i przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn wielooperacyjnych – harwesterów. Jej emisja zaplanowana jest na czwartek 30 stycznia.

Materiały do pobrania