Lista aktualności Lista aktualności

Ptasi Piknik 2019

Ptasi weekend za nami

W miniony weekend w lasach Nadleśnictwa Elbląg pomiędzy Krynicą Morską i Piaskami odbył się 9 Ptasi Piknik.

Każdy kto lubi przebywać w lesie i interesuje się przyrodą, mógł pod okiem leśników i ornitologów z bliska podglądać niesamowity spektakl przyrodniczy jakim są jesienne migracje ptaków.

 

Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem Drapolicz oraz takimi organizacjami jak Fundacja Akcja Bałtycka, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Kuling, WWF, Ptacom, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, a także Krynicą Morską, Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana i Parkiem Krajobraowym Wysoczyzny Elbląskiej , Technikum Leśnym w Tucholi oraz rybołowy on-line, odkrywali tajemnice świata ptaków przyrody i lasu przed przybywającymi na Ptasi Piknik gośćmi. Ponadto uczestnicy Ptasiego Pikniku mogli spróbować swoich sił w pirografii, pomóc w obrączkowaniu ptaków, zobaczyć z bliska sowę śnieżną, na wieży obserwacyjnej policzyć przelatujące ptaki, zbudować, a potem zabrać do domu budkę lęgową dla ptaków i wziąć udział w wycieczce z ornitologiem. Nikt nie wyjechał z pikniku z pustymi rękami, na wielu stoiska można było zdobyć ciekawe materiały edukacyjne oraz po odwiedzeniu wszystkich piknikowych atrakcji można było zdobyć oryginalny piknikowy magnes na lodówkę i plakat edukacyjny z sylwetkami ptaków.

 

W trakcie dwóch dni Ptasiego Pikniku ponad 1500 uczestników oraz ornitolodzy naliczyli 50 tyś. ptaków. Najwięcej przeleciało grzywaczy ponad 21 tyś., bogatek 10. tyś i mysikrólików 1973 i modraszek 517.

 

Dziękujemy wszystkim za udział.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lasy Państwowe.

Patronat medialny Radio Gdańsk.