Lista aktualności Lista aktualności

Doroczne spotkanie gdańskich leśników w Archikatedrze Oliwskiej.

12 miesięcy temu gdańscy leśnicy mszą świętą ku czci swojego patrona inaugurowali Rok Wiary. Tym razem dziękowali za to, co ten rok im dał.

4 października to dzień, w którym kościół katolicki obchodzi wspomnienie św. Franciszka, będącego, za sprawą Ojca Świętego Jana Pawła II, od 1979 r. patronem ekologów. Dla leśników, dla których ekologia jest wyznacznikiem i drogowskazem w codziennej pracy, to doskonały moment, aby, jak powiedział celebrujący uroczyste nabożeństwo arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, w pogoni dnia codziennego przynajmniej raz w roku zatrzymać się i oddać to, co Panu Bogu się należy.

Jak co roku wśród zgromadzonych w świątyni pracowników Lasów Państwowych, zaproszonych gości i ich rodzin nie zabrakło tych, którzy czynną służbę polskim lasom mają już za sobą. To ich, emerytów, byłych dyrektorów i szeregowych pracowników, z dyrektorem Tadeuszem Chodnikiem na czele, szczególnie serdecznie powitał Zbigniew Kaczmarczyk, dyrektor RDLP w Gdańsku. Wiele ciepłych słów życzeń skierował do wszystkich metropolita gdański mówiąc: Postawy ekologicznej Was leśników uczyć nie trzeba. Pragnę Wam życzyć, abyście dalej byli strażnikami tego wielkiego dobra i odczytywali w naturze dzieło Bożego stworzenia i samego Pana Boga.(…) I tego błogosławieństwa na czas pracy i służby polskim lasom Wam życzę.

Wspólne ognisko i posiłek w Borodzieju tradycyjnie dopełniły atmosfery świątecznego dnia, jakim dla wszystkich leśników jest 4 października, dzień świętego Franciszka z Asyżu.