Lista aktualności Lista aktualności

Akcja pomorskich leśników „Krew dla potrzebujących” zakończona!

64 pracowników z 10 nadleśnictw RDLP w Gdańsku włączyło się aktywnie i oddało swoją krew w ramach akcji „Krew dla potrzebujących”

Pomysł zorganizowania akcji zrodził się w najtrudniejszych dniach walki z pandemią koronawirusa i był odpowiedzią gdańskich leśników na wciąż deficytowy i niezastąpiony dar jakim jest krew - W ważnych, a niekiedy dramatycznych chwilach w życiu naszego społeczeństwa leśnicy nigdy nie pozostawali bierni. Czy chodzi o ratowanie naszych lasów, czy pomoc potrzebującym na leśnikach można zawsze polegać. Dlatego widząc potrzeby służby zdrowia w tym trudnym okresie postanowiliśmy działać. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i oddali swoją krew  – mówi dyrektor Bartłomiej Obajtek.

Akcja trwała od 1 kwietnia do 31 maja. Łącznie oddaliśmy 28,8 litrów krwi oraz 2,4 litra osoczaŁącznie oddaliśmy 28,8 litrów krwi oraz 2,4 litra osocza - Brawo Wy! powiedział Marcin Kowalski, Przewodniczący MSPL NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego, współorganizator akcji - Chętnych do podzielenia się tym bezcennym darem zgłosiło się o wiele więcej, jednak nie wszyscy mogli wpisać się na listę dawców, ale im również serdecznie dziękujemy – dodał.  

Każda kropla krwi jest na wagę złota, gdyż jak wiadomo krwi wciąż brakuje. Nadchodzący okres wakacji i wypoczynku sprawia, że niestety -  uszkodzeń ciała i wypadków jest w  tym czasie więcej, a krew jest darem bezcennym, bo niejednokrotnie ratuje nasze życie.

Przy najbliższym spotkaniu gdańskich leśników, świętujących Jubileusz 75 - lecia swojej działalności,  jeszcze raz wrócimy do podsumowania tej akcji i podziękowania tym, którzy wzięli w niej udział – mowi dyrektor Bartłomiej Obajtek.