Lista aktualności Lista aktualności

2 Maraton Leśny Kwidzyn już za nami!

Wysoka temperatura i piekące słońce podniosły jeszcze wyżej poprzeczkę zawodnikom stojącym na starcie 2 edycji kwidzyńskiego maratonu

W biurze zawodów pakiety odebrało 163 zawodników, jednak nie wszyscy zdecydowali się w tak gorący dzień wyruszyć podziwiać kwidzyńskie leśne ostępy. Ostatecznie linię startu przekroczyło 147 zawodników. Jednak zarówno jednym, jak i drugim należą się brawa za odwagę i rozsądek. Pokonanie Maratonu Leśnego Kwidzyn nie należy bowiem do najłatwiejszych wyzwań dla biegaczy. Metę osiągnęła rekordowa liczba - 143 zawodników!

Ponownie najszybszy okazał się niesamowity na tej trasie Krzysztof Garbowski reprezentujący barwy LKS Zantyr Sztum, który na odwrotnej pętli przy palącym skórę słońcu osiągnął niesamowity rezultat – 2:50:37. Serdecznie gratulujemy! Podium uzupełnili Duda Jacek z Braniewa z czasem 3:12:43 oraz nasz kolega z Traktor Team Gmina Kwidzyn – Tomasz Hapke z czasem 3:25:18. Obaj Panowie na mecie nie kryli swojego wielkiego wysiłku włożonego w zdobycie tak znamienitych miejsc. Dodatkowo Tomek Hapke po raz drugi z rzędu stanął na trzecim stopniu podium rodzimego maratonu.

Wśród kobiet walka była niezwykle wyrównana i jeszcze na ostatnim punkcie odżywczym nie wiedzieliśmy kto zwycięży w tej kategorii. Ostatecznie najlepszą okazała się Bożena Sosnowska z Tczewa z czasem 4:12:28, której nieznacznie ustąpiły miejsca Chmara Sylwia z Nakła nad Notecią (4:13:44) oraz Raschupkina Nina (4:15:53), która reprezentuje barwy naszego współorganizatora UMKS Kwidzyn.

Tradycyjnie już w Kwidzynie rozegrano Mistrzostwa Klubu 100 Maratonów Polska, czyli klubu zrzeszającego w swoim gronie osoby, które mają na koncie przebiegnięte co najmniej 100 maratonów lub ultramaratonów. Na starcie stanęło aż 30 zawodników z tegoż elitarnego grona. W tym roku najszybszym okazał się Paweł Żuk – niedawny zwycięzca biegu na 1000 mil w Atenach. Trasę Maratonu Leśnego Kwidzyn pokonał w czasie 3:36:44. Podium uzupełnili Panowie Cisek Mirosław z Piaseczna oraz Klimczewski Andrzej z Łodzi. Wśród kobiet „na 100” najlepsza okazała się Pani Jolanta Witczak z Lusowa. Serdecznie gratulujemy!

Najszybszą Kwidzynianką została Paulina Wiernicka reprezentująca Gmina Gardeja Biega, zaś najszybszym Kwidzynianinem Marcin Rządca z Traktor Team Gmina Kwidzyn.

W tym roku po raz pierwszy również leśnicy zmierzyli się ze sobą w leśnym maratonie. Najlepszym okazał się Szymański Adam z Warlubia, reprezentujący Nadleśnictwo Dąbrowa. Tym samym powędrował do niego Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Kwidzyn.

Pełne wyniki: http://www.czasnachip.pl/Zawody/2019/MaratonLesnyKwidzyn/wyniki.pdf

Tradycyjnie zwycięzcy mogli posadzić swoje własne drzewo w Alei Zwycięzców. Krzysztof Garbowski był tym faktem niezmiernie uradowany. Było to już jego drugie drzewo w Arboretum na Miłosnej. Gdy zobaczył tabliczkę ze swoim nazwiskiem w Alei nie krył swojego szczęścia z tego faktu i obiecał, że po raz trzeci odwiedzi nas w kwidzyńskich lasach, by posadzić znowu swoje drzewo. Chyba nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich za rok!

W tym miejscu jako główni organizatorzy tj. Nadleśnictwo Kwidzyn i Miasto Kwidzyn chcieliśmy podziękować wszystkim współorganizatorom, partnerom, wolontariuszom, kibicom za pomoc w organizacji i sukcesie naszego wspólnego kwidzyńskiego maratonu. Tylko tak szeroka współpraca wielu grup, organizacji, stowarzyszeń, osób, pozwala na czerpanie wspólnej radości z tworzenia święta biegowego i przyczynia się do propagowania sportu i przyrody, jako elementów składających się na nasz sukces w przyszłości.

Dziękujemy!

 

Cyklo Kwidzyn

Gmina Gardeja Biega

Kwidzyn Biega

OSP Sadlinki

OSP Kwidzyn

Zdrowie Edukacja Uroda Sport – Mariusz Prześniak

Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych - Hospicjum im. Świętego Wojciecha

„NOWICKI” Daniel Nowicki

Koło Łowieckie Daniel

Koło Łowiecki Odyniec

Pan Grzegorz Drosiński

Kutiak Ewa i Marek - Szkółkarstwo Leśne i Ozdobne Szkółka Otława

Gospodarstwo Pszczelarskie Gabriela i Jacek Grzelak

Usługi Transportowe Roman Milewski

Pilarex Stanisław Szyc

Dombud Usługi Ogólnobudowlane Bogdan Mielczarek

Dendroserwis Porębny Robert

Gmina Sadlinki

Mop Serwis

Browar Gościszewo

Wogo Trans Wojciech Goc

Traktor Team Gmina Kwidzyn

UMKS Kwidzyn

 

Tekst: Karol Rolniczak

Fot. Grzegorz Drosiński – więcej zdjęć na https://pl-pl.facebook.com/MaratonLesnyKwidzyn/

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!