Lista aktualności Lista aktualności

"Muzyka lasu" rozbrzmiewała w Lęborku.

Od 19 lat uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku witają wiosnę wirtuozowskimi popisami w szkolnej sali koncertowej. Tegoroczny koncert zadedykowali leśnikom obchodzącym 90. lecie istnienia Lasów Państwowych.

      Leśnicy z nadleśnictw Lębork i Cewice od lat współpracują z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Lęborku wspierając ją w nie tylko w dziele edukacji przyrodniczo-leśnej. Wzajemne kontakty owocują wieloma niecodziennymi wydarzeniami. Jedno z nich miało miejsce w pierwszy dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w czwartek 20 marca, będącym jednocześnie dniem poprzedzającym proklamowany w 2012 roku przez ONZ Międzynarodowy Dzień Lasów. Pod szyldem „Muzyka lasu - koncert na powitanie wiosny" z estrady popłynęły dźwięki utworów z różnych epok. I choć nie była to muzyka, którą na co dzień można usłyszeć w lesie to nie jest wykluczone, że ich twórcy inspirowani byli pięknem przyrody. W oryginalnych aranżacjach najmłodszych artystów wykonywane były kompozycje wielkich mistrzów epoki romantyzmu jak i znane standardy muzyki rozrywkowej pochodzące z najsławniejszych musicali czy filmowych ścieżek dźwiękowych.
     Poza wystrojem sali leśny charakter koncertu podkreślony został przez występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Jantar" z Nadleśnictwa Cewice. Ostatnim akcentem wieczoru było brawurowe wykonanie przez ponad 20. osobową uczniowską orkiestrę dętą wielkiego przeboju „Wiosna" z repertuaru zespołu Skaldowie. Szefowie zaprzyjaźnionych ze szkołą nadleśnictw wręczyli dyrektorowi placówki pamiątkowy, wydany z okazji roku jubileuszu album, „Lasy Państwowe w 90 odsłonach".