Aktualności

Bielik zaobrączkowany. Gdy w majowe dni kolbudzkie lasy ożywione zielenią rozwiniętych liści, tętnią śpiewem wszelkiego ptactwa, pojawia się w nich grupa fachowców zajmująca się badaniami nad życiem jednego z większych ptaków Polski - bielika. To właśnie w tym okresie konieczne jest ustalenie, czy gniazdujące na naszym terenie pary wyprowadziły lęg i czy młode są w dobrej kondycji?

Wydarzenia

Po zeszłorocznym, spektakularnym debiucie Biegu Dwie Wieże zapraszamy do udziału w drugiej edycji tego biegu, który odbędzie się 10.06.2017 r.

Oferta łowiecka

Odwiedzając pomorskie obwody łowieckie Lasów Państwowych myśliwi mogą liczyć na profesjonalną obsługę polowań, bogatą ofertę łowiecką, gościnność i miłą atmosferę

Zagrożenie pożarowe

Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych codziennie określają stopnie zagrożenia pożarowego lasu dla 42 stref prognostycznych nie obejmujących obszarów górskich.

Zakazy wstępu do lasu

Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich - gwarantuje to ustawa o lasach. Jednak w szczególnych przypadkach nadleśniczy może wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu na administrowanym przez nadleśnictwo terenie. Zawsze robi to, aby chronić przyrodę lub zapewnić bezpieczeństwo ludziom.