Asset Publisher Asset Publisher

Wizyta na terenie dotkniętym huraganem.

Minister Środowiska i Dyrektor Generalny LP odwiedzili najbardziej zniszczone przez ubiegłoroczny huragan lasy Nadleśnictwa Lipusz.

O uprzątaniu skutków ubiegłorocznej nawałnicy, o trudnościach z jakimi borykają się lipuscy leśnicy, o stanie dróg leśnych i publicznych oraz pomocy finansowej dla powiatów i gmin dotkniętych ubiegłoroczną nawałnicą z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem oraz Dyrektorem Generalnym LP Andrzejem Koniecznym rozmawiali pomorscy leśnicy  i samorządowcy.

Gospodarzami spotkania, jakie odbyło się w Lipuszu 21.05. 2018 r. byli: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomiej Obajtek oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipusz Maciej Kostka. Podczas kameralnej części wizyty rozmawiano o problemach z jakimi borykają się lokalni leśnicy i okoliczni mieszkańcy. Problemy powiatów: kościerskiego, bytowskiego i kartuskiego związane ze skutkami nawałnicy omówił dyrektor Bartłomiej Obajtek, nadleśniczy Maciej Kostka oraz jego zastępca Zbigniew Lubiński. W imieniu władz samorządowych głos zabrała Starosta kościerski Pani Alicja Żurawska oraz zaproszeni wójtowie. W czasie terenowej części spotkania uczestnicy wybrali się  do leśnictw Glinowo i Kłodno aby zobaczyć przykłady rozwiązań problemów, o których rozmawiano w części kameralnej spotkania.