Lista aktualności Lista aktualności

Do lasu!

Czyli krótko o jesiennym leśnym savoir-vivre

Słnecznie, ciepło. Od czasu do czasu deszczowo. Taka aura powoduje, że w lesie jest wysyp grzybów. I... grzybiarzy. Pobyt w lesie, to przede wszystkim przyjemne spędzenie czasu na łonie natury. Jednak alezy też pamiętac o zasadach, których trzeba przestrzegać wchodząc do lasu.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wjazd do lasu pojazdem możliwy jest tylko po drogach publicznych lub udostępnionych do ruchu (informuje o tym specjalna tablica).

Parkowanie może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Również nie wszędzie można wejść - są takie miejsca w lesie np. uprawy, ostoje zwierzyny, powierzchnie na których trwają prace  pozyskaniowe i zrywkowe, na których obowiązuje zakaz wchodzenia. 

Robimy to przez cały rok, jednak czas 'powszechnego grzybobrania',  to wzmożona praca służby leśnej. Patrolujemy wtedy lasy i osobom łamiącym przepisy zwracamy uwagę.

Chcemy też jednak docenić osoby, które przestrzegają przepisów. W Nadleśnictwie Kwidzyn tym, którzy prawidłowo zaparkowali swoje samochody, za wycieraczki wkładaliśmy podziękowania uprawniające do odbioru sadzonki drzewka leśnego ze Szkółki leśnej w Brachlewie.