Lista aktualności Lista aktualności

Święci Franciszek i Hubert w Katedrze Oliwskiej

Po raz pierwszy w historii – wspólnie – leśnicy i myśliwi obchodzili święta swoich patronów

Uroczysta msza święta z okazji dni świętego Franciszka (patrona leśników) i świętego Huberta (patrona myśliwych) odbyła się w sobotę (21.10) w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Mszy przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej Zbigniew Zieliński.

Wspólnie w Oliwie modlili się nie tylko leśnicy wszystkich pomorskich nadleśnictw i przedstawiciele kół łowieckich z całego regionu, ale także urzędnicy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, zaproszeni goście i mieszkańcy Trójmiasta.  

Podczas homilii, biskup Zieliński mówił m.in. o odpowiedzialności za powierzony ludziom świat. - Uroczystość jest okazją do tego, by przedstawiciele obu związanych z lasem środowisk jeszcze mocniej uświadomili sobie fakt odpowiedzialności za świat stworzony oraz innych ludzi.  Św. Franciszek i św. Hubert są drogowskazami wyznaczającymi nasze życiowe ścieżki. Mamy w nich nie tylko orędowników, ale także patronów, którzy przynaglają nas do dobrego życia - mówił podczas homilii biskup Zieliński.