Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĄTECZNY LAS ,,WYRÓSŁ” W CENTRUM GDAŃKA

Gdańscy leśnicy ze swoją ofertą ,,prosto z lasu” uczestniczyli w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami choinki prosto z lasu, dziczyznę i przetwory z darów lasu, naturalne ozdoby choinkowe oraz wiedzę na temat zimowego dokarmiania ptaków jak również przewagi choinki naturalnej nad sztuczną – to wszystko można było kupić, samodzielnie wykonać lub dowiedzieć się  na stoisku przygotowanym przez gdańskich leśników na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Całość stoiska barwnie i niezwykle melodyjnie uświetniał występ Zespołu sygnalistów myśliwskich ,,Jantar”, którego sygnałówki i rogi myśliwskie  przyciągały tłumy uczestników Jarmarku.

Największym powodzeniem wśród odwiedzających leśne stoisko cieszyły się warsztaty, w ramach których można  było samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne. Tu wyobraźnia twórców pod czujnym okiem leśników  była nieograniczona,  a zainteresowanie tym sposobem przygotowania ozdób ogromne!  Wystarczyła odpowiednio dobrana gałązka jodły lub świerka, niewielki brzozowy krążek, szyszka, kolorowe piórko lub koralik aby stworzyć własnoręcznie piękną, pachnącą lasem, kolorową ozdobę, której nie powstydziłby się żaden artysta, a wszystko to jedynie za - uśmiech leśnika.

Choinki z ekologicznymi bombkami z logiem Lasów Państwowych ozdobiły nieomal wszystkie stoiska Jarmarku, a na zgłodniałych nie tylko wrażeń gości Jarmarku czekał smakowity i niezwykle pożywny, gorący burger z dziczyzną, hot-dog lub pieczone kiełbaski również z dziczyzny.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a tym którzy chcą znowu zasmakować w leśnym klimacie nadchodzących Świąt przypominamy, że już w sobotę 15 grudnia,  w godzinach od 9:00 do 16:00 odbędzie się tradycyjny kiermasz leśny przy siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku przy ul. Rogaczewskiego 9/19. 

Na kiermaszu tym swoje produkty sprzedawać będzie sprawdzony producent mięsa i wyrobów z dziczyzny firma Jan Myśliwiec z Borów Tucholskich.  Gospodynie z Osiecznej, jednej z najbardziej zalesionych gmin w Polsce,  przyjadą ze swoimi przetworami ze wszystkiego, co w lesie można znaleźć, a także z domowymi wypiekami i innymi pysznościami własnej produkcji.  Nie zabraknie także artystów-rękodzielników, u których zakupić będzie można wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby choinkowe wykonane głównie z drewna i innych naturalnych surowców.  Partner kiermaszu, Kapituła Kulinarna Gdańskie Smaki, przygotowuje niezwykle interesującą prezentację dotyczącą 300. letniej historii i tradycji picia kawy w Gdańsku, a dla zainteresowanych jej prezes, Bogdan Kwapisiewicz, przygotował specjalny pokaz i krótką prelekcję, którą około południa zaprezentuje w holu budynku leśnej dyrekcji.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W LEŚNYM KIERMASZU ,,TU JEST LAS”!