Lista aktualności Lista aktualności

Relacja z Biegu Dwie Wieże 2018

W sobotę 16.06.2018r. odbyła się kolejna, trzecia już edycja Biegu Dwie Wieże zorganizowanego przez Nadleśnictwo Choczewo, Gminę Choczewo i KZ NSZZ Solidarność przy Nadleśnictwie Choczewo. Bieg został objęty honorowym patronatem przez Pana Bartłomieja Obajtka Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz przez Panią Gabrielę Lisius Starostę Powiatu Wejherowskiego.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

W tym roku Biegowi Dwie Wieże przyświecał  dodatkowy cel, jakim było upamiętnienie ważnego wydarzenia dla naszego narodu, to znaczy odzyskanie przez Polskę niepodległości. W związku z tym nazwa biegu nieco się zmieniła w porównaniu z poprzednimi edycjami i otrzymała brzmienie „DLA NIEPODLEGŁEJ – III EDYCJA BIEGU DWIE WIEŻE”. Dzięki współpracy z biurem programu „Niepodległa” na materiałach promujących bieg umieszczono logo wieloletniego programu państwowego “Niepodległa”. Kolejnym elementem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było umieszczenie flag na “naszych“ dwóch wieżach, biało-czerwonej na latarni morskiej Stilo oraz na dostrzegalni przeciwpożarowej Nadleśnictwa Choczewo w Lubiatowie zawisła flaga Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

W tym roku na starcie stawiło się 153 zawodników (45 kobiety i 108 mężczyzn). Start biegu odbył się w miejscowości Lubiatowo, w pobliżu ośrodka fundacji Pani Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, nieopodal wieży przeciwpożarowej Nadleśnictwa Choczewo. Meta niezmiennie zlokalizowana została na parkingu leśnym w miejscowości Osetnik, w okolicach latarni morskiej Stilo.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Start Biegu rozpoczął się o godzinie 12:05 od wystrzału z pistoletu hukowego oddanego przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo Sebastiana Wejera. Lekkie opóźnienie spowodowane było tym, żeby wszyscy nasi zawodnicy mogli się odpowiednio rozgrzać przed biegiem. Pogoda tego dnia, tak jak przez ostatnie kilkanaście dni była wymarzona dla ludzi chcących wypoczywać na plaży, a niekoniecznie sprzyjała naszym biegaczom. Wysoka temperatura powietrza i niska wilgotność zmusiły biegaczy do jeszcze większego wysiłku w porównaniu z poprzednimi edycjami biegu. Najbardziej widoczne było to na punktach z wodą, gdzie woda znikała z kubeczków w tak dużym tempie, że nasi dzielni harcerze (10 Drużyna Harcerska „WILKI” z Choczewa oraz 10 Choczewska Gromada Zuchowa "Mali Korsarze") nie nadążali z uzupełnianiem zapasów. Jako organizatorzy przewidywaliśmy taki scenariusz, więc na trasie umieszczone zostały trzy punkt z wodą. Dodatkowo dzięki wspaniałej współpracy z OSP zamontowany został na 13 kilometrze „prysznic” dla osób chcących ochłodzić swoje ciała, rozgrzane wysoką temperaturą otoczenia oraz wysiłkiem włożonym w pokonanie wymagającej piętnastokilometrowej trasy. Mamy nadzieję, że choć w jakimś stopniu pozwoliło to na regenerację sił.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Trasa biegu piękna i malownicza, większa jej część poprowadzona jest wzdłuż morza, gdzie widok nieraz zapiera dech w piersiach. Kolejny raz morska bryza pomagała pokonać ciężki plażowy odcinek trasy biegu i o dziwo w opinii biegaczy nie ten “kawałek” trasy był najcięższy. Sprawna organizacja biegu była możliwa dzięki pełnemu zaangażowaniu strażaków z zastępów OSP z gminy Choczewo, dbali oni o bezpieczeństwo biegaczy zarówno w miejscowości Lubiatowo jak i na dalszych odcinkach. Dodatkowo punkty z wodą były obsługiwane dzięki pomocy Harcerzy z 10 Choczewskiej Gromady Zuchowej „Mali Korsarze”, 10 Drużynie Harcerskiej „Wilki” z Choczewa, za tak ochocze zaangażowanie należy się im wielkie podziękowanie.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

W pakietach startowych na każdego biegacza czekała specjalna okolicznościowa koszulka techniczna z logo biegu i pięknym orłem na biało-czerwonym tle oraz dopingującym hasłem „Daj się ponieść morskiej bryzie”, buffka (komin) dla osób aktywnie spędzających wolny czas oraz baton energetyczny. Na mecie, na zawodników czekała przede wszystkim wspaniała atmosfera, pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny specjalnie przygotowany m.in. przez panie z KGW Kierzkowo i KGW Sasino. Dodatkowo dzięki Towarzystwu Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdański zawodnicy w dniu biegu ponownie mogli skorzystać z wejścia na latarnię morska Stilo za symboliczną złotówkę.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Na mecie zawodników witali kibice, a medale wręczali Pan Paweł Januschewski Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Pan Sebastian Wejer Nadleśniczy Nadleśnictwa Choczewo, Pan Wiesław Gębka Wójt Gminy Choczewo a oprawę  lektorską zadbał Pan Tomasz Wirkus przewodniczący KZ NSZZ Solidarność przy Nadleśnictwie Choczewo.

Na mecie biegu, w trakcie oczekiwania na biegaczy, dla umilenia czasu rodzinom zorganizowane zostały animacje dla najmłodszych, znalazło się również stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Choczewo i Gminy Choczewo.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Nagrody można było zdobyć w głównej kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn, następne kategorie to: najszybsza leśniczka i leśnik, najszybsza mieszkanka i mieszkaniec Gminy Choczewo. Dodatkowe zmagania odbyły się w kategorii drużynowej, w skład każdej drużyny wchodziło 4 zawodników i liczył się najlepszy zsumowany czas wszystkich biegaczy z drużyny. Ponadto organizatorzy w tym roku postanowili wyróżnić Najszybszą biegaczkę i biegacza z trzech edycji.

Nagrody wręczali Pan Paweł Januschewski Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Pan Sebastian Wejer Nadleśniczy Nadleśnictwa Choczewo, Pan Wiesław Gębka Wójt Gminy Choczewo, Pan Tomasz Wirkus przewodniczący KZ NSZZ Solidarność przy Nadleśnictwie Choczewo .

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Zwycięzcy w kategorii open (kobiety, mężczyźni) otrzymali specjalnie wyrzeźbione pamiątkowe puchary z logo Nadleśnictwa Choczewo (sosna i dąb przedstawiające wizualizację specyfiki drzewostanów Nadleśnictwa Choczewo) oraz z dodatkowym symbolem nawiązującym do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali vouchery do sklepu sportowego:

I – miejsce 600 zł

II – miejsce 400 zł

III – miejsce 200 zł .

 

WYNIKI:

 

KATEGORIA KOBIET

I miejsce – WEGNER Beata (1:08:38)

II miejsce – KUJAWSKA-FREJLICH Joanna (1:11:21)

III miejsce – LANKOWSKA-KLEMENT Agnieszka (1:12:31)

 

KATEGORIA MĘŻCZYZN

I miejsce – POBŁOCKI Piotr (0:56:41)

II miejsce – SZYMAŃSKI Michał (01:01:20)

III miejsce – LEWNA Adam (01:01:36)

 

Zwycięzcy w kategorii najszybsza leśniczka i leśnik (nagroda specjalna Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo) otrzymali specjalnie wyrzeźbione pamiątkowe puchary przedstawiające połączone liście dębu i buka (co miało oznaczać połączenie siły i mądrości) oraz 300 zł (voucher do sklepu sportowego)

 

KATEGORIA NAJSZYBSZA LEŚNICZKA i LEŚNIK

JOPEK Małgorzata (1:31:37)

BORZYSZKOWSKI Jacek (01:07:20)

 

Zwycięzcy w kategorii najszybsza mieszkanka i mieszkaniec Gminy Choczewo (nagroda specjalna Wójta Gminy Choczewo) otrzymali specjalnie wykonane przez podopiecznych fundacji „Mimo Wszystko” miniatury latarni morskiej.

 

KATEGORIA NAJSZYBSZA MIESZKANKA I MIESZKANIEC GMINY CHOCZEWO

DERYLAK Bożena (1:22:24)

POSAŃSKI Patrk (1:11:38)

 

KATEGORIA DRUŻYNA

Najlepszym czasem  po zsumowaniu 4:30:15 UrWis Biega 1

Cydzik Mirosław 1:02:38

Jabłonka Krystian 1:02:43

Maculewicz Marek 1:12:23

LANKOWSKA-KLEMT Agnieszka 1:12:31

 

Dodatkowo nagrodzeni zostali również najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu Pan Maciuk Bronisław 1947r. (1:25:30) oraz Pani Malwina Wypych 1997r. (1:27:55).

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Podsumowując III edycję biegu należy zaznaczyć, że ogóle czasy zawodników, były nieznacznie gorsze w porównaniu z poprzednimi edycjami. Należy jednak wziąć pod uwagę, że było to spowodowane zwiększoną długością trasy (tegoroczna około 15,4 km) oraz bardzo upalnym dniem. Dziękujemy za miłe słowa i komentarze, które spływają do Nas. Nie ukrywamy, że jest to bardzo miłe i stanowi to dla nas motywację do dalszych działań w organizacji Biegu Dwie Wieże.

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

Z przeprowadzonych rozmów z głównymi organizatorami, możemy już wstępnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na IV edycję BIEGU DWIE WIEŻE!

 

Zdjęcie użytkownika Bieg Dwie Wieże.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ:

FB Bieg Dwie Wieże

WYNIKI

http://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4320