Lista aktualności Lista aktualności

Pomorscy leśnicy znów wygrali bój!

Ponad 16 tysięcy złotych zebrali pomorscy leśnicy na rzecz pacjentów Oddziału Hematologii Dziecięcej UCK w Gdańsku

Już po raz trzeci odbyła się charytatywna akcja, w której leśnicy pomagają chorym dzieciom.

To była trzecia edycja pomocowej akcji na rzecz pacjentów UCK w Gdańsku. Odbyła się pod nazwą Leśny Onk@bój. W jej skłąd wchodziły cztery konkurencje: Winda do nieba, czyli katorżniczy bieg po schodach, Wyspa skarbów - sprint kajakowy wokół wyspy na jeziorze Brodno Wielkie. Piraci z Karaibów to regaty żeglarskie i Bike’m w blasta, to terenowy przejazd rowerowy na dystansie 30 km ze Złotej Góry koło Kartuz do siedziby Nadleśnictwa Kartuzy

- Atmosfera jest niezwykła. Konkurencje są wyczerpujące, ale mimo tego oraz miejscami niesprzyjającej aury, nikt się nie skarży. Wiemy, że wspieramy szczytny cel, jakim jest pomoc onkologicznie chorym dzieciakom. Jestem dumny, że leśnicy tak licznie stawili się na stracie zawodów, niezwykle cieszy mnie fakt, że wcześniej przeprowadzili zbiórki we własnych nadleśnictwach i prywatnymi finansami wsparli akcję Fundacji z Pompą. Dziękuję szczególnie głównym koordynatorom akcji – Wojciechowi Kiełpikowskiemu i Jarosławowi Pawlikowskiemu z Nadleśnictwa Kartuzy. Bez ich uporu i samozaparcia ta impreza nie doszłaby do skutku – mówi Adam Kwiatkowski dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

- Bardzo się cieszę, że pomorscy leśnicy już trzeci raz zorganizowali akcję na rzecz chorych. Wokół szczytnego celu było dużo zabawy. Leśnicy, mimo niesprzyjającej chwilami pogody rywalizowali w konkurencjach sportowych, ale także finansowo - każde z nadleśnictw chciało zebrać jak najwięcej do swojej puszki. Wszystkie pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu dla Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie - dodaje Marta Czyż-Taraszkiewicz prezes Fundacji z Pompą–Pomóż Dzieciom z Białaczką.

Kartuscy leśnicy mówią, że już teraz mają pomysł na przyszłoroczną edycję imprezy. Jaki? Na razie szczegółów nie zdradzają.

- To na pewno będzie wspólne przedsięwzięcie dwóch nadleśnictw: Kartuzy i Lipusz - mówi Wojciech Kiełpikowski – jeden z pomysłodawców imprezy. Właśnie dziś rozstał się z Kartuzami i zaczyna pracę w Lipuszu, ale jak zapowiada – z akcją charytatywną rozstać się nie ma zamiaru.

- Na pewno na pięciolecie współpracy z Fundacją z Pompą przepłyniemy całą Wisłę - dodaje drugi z organizatorów, Jarosław Pawlikowski z Kartuz.

To była trzecia akcja charytatywna leśników na rzecz chorych dzieci. Pierwsza odbywała się pod hasłem ‘Spływaj białaczko’, druga – ‘Dorwij blasta’.