Lista aktualności Lista aktualności

Pierwszy na Pomorzu - Parking Grzybowy otwarty!

Stało się. Oddaliśmy do użytku urokliwie położony parking grzybowy. Zapraszamy do końca września

Razem z nim udostępniona do ruchu została również droga prowadząca do parkingu.

Na parkingu znajdą Państwo zadaszoną wiatkę, ekologiczne (drewniane) stojaki na rowery oraz tablice informacyjne. Parking jest utwardzony - bez problemu można więc dotrzeć do samego serca cewickich lasów samochodem.

Całość infrastruktury położona jest na terenie Leśnictwa Maszewo (mapka dojazdowa w załączniku).

Tereny te obfitują w prawdziwki i podgrzybki. Na pomysł stworzenia parkingu wpadli lokalni leśnicy obserwując zainteresowanie, jakim wśród grzybiarzy cieszą się każdego roku tereny nadleśnictwa. Miejsce wybrano nieprzypadkowo - jest to bardzo urokliwy, a zarazem obfity w dary runa obszar Leśnictwa Maszewo.

Co ważne – na parkingu nie ma rzeczy, wydawałoby się podstawowej, czyli koszy na śmieci. – To nie przypadek – wyjaśnia nadleśniczy Cewic. - To element edukacji. Jest to autorski pomysł miejscowego Leśniczego. Przypominamy w ten sposób naszym gościom o prostej zasadzie, iż nie zostawiamy nic w lesie, wszystkie odpady (nawet organiczne) zabieramy ze sobą. Wychodząc z lasu, pozostawiamy go takim, jakim go zastaliśmy - dodaje nadleśniczy.

Już niedługo w Cewicach szykowana jest kolejna atrakcja dla amatorów grzybowych przygód - Pomorskie Mistrzostwa w Grzybobraniu, które odbędą się w niedzielę, 3 września 2017 r.

Więcej zdjęć oraz mapa dojazdu na profilu Nadleśnictwa Cewice na Facebooku.