Lista aktualności Lista aktualności

Oferta leśników nagrodzona podczas Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego w Gdańsku.

Jeden z czterech medali Mercurius Gedanensis przypadł w udziale gdańskim leśnikom.

     Oferta turystyki biwakowej, jaką przedstawili leśnicy z RDLP w Gdańsku, znalazła najwyższe uznanie w oczach festiwalowego jury.  W dobie rosnącej popularności turystyki krajowej możliwość spędzenia urlopu czy choćby weekendu na biwaku w środku lasu spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gości.  Wielu z nich nie wiedziało nic o istnieniu takiej możliwości.  Namiot rozbity na wyznaczonych przez leśników biwakach i polach namiotowych okazał się pożądanym wakacyjnym domem.  Dodatkowym atutem tej formy wypoczynku są jego znikome koszty lub wręcz ich brak. Na ustawionej przy stoisku  mapie każdy mógł wybrać sobie jedno z ponad 90. miejsc  i uzyskać o nim szczegółowe informacje.

   

  Bazę danych turystycznych uzupełniały mapy szlaków pieszych, rowerowych, konnych i nordic walking. Ich gęstniejąca z roku na rok sieć cieszy się niebywałą popularnością wśród osób spragnionych relaksu połączonego z fizyczną aktywnością.

      Tradycyjnie również prezentowana była oferta ośrodków i izb edukacyjnych z których największe zainteresowanie wzbudzały propozycje Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie i Arboretum w Wirtach. Pierwszy z nich ze względu na lokalizację na obrzeżach aglomeracji  od kilku lat cieszy się dużą popularnością wśród trójmiejskich placówek oświatowych, które chętnie powierzają leśnikom z Nadleśnictwa Gdańsk dzieło edukacji przyrodniczo-leśnej swoich podopiecznych.

       Leśnicy gdańscy są również organizatorami wielu imprez sportowych, rekreacyjnych czy kulturalnych. Wyczerpujące informacje o nich takie jak warunki uczestnictwa, miejsce i termin oraz dodatkowe atrakcje stanowiły nowe uzupełnienie tegorocznej ekspozycji.

  Tradycją stał się współudział w targach Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego LP w Bedoniu prezentującego swoją ofertę wydawnictw książkowych i multimedialnych. Przez oba dni swoje książki ilustracyjnie podpisywała Katarzyna Bajerowicz, autorka popularnej wśród najmłodszych serii o życiu lasu i jego mieszkańców.

      Oprócz oferty poświęconej różnorakim formom spędzania wolnego czasu w ramach Free Time Festiwalu w wystawienniczym centrum Amberexpo odbywały się równolegle m.in. Kajak Expo i Bike Festiwal. Przez dwa weekendowe dni imprezę odwiedziły tysiące mieszkańców Trójmiasta i przybyszy z całego niemal kraju i z zagranicy.