Lista aktualności Lista aktualności

Magiczna podróż w świat natury

Kartuscy leśnicy zapraszają na wystawę zdjęć przyrodniczych do drewnianego kościółka w Sierakowicach.

Jeśli ktoś nie widział puszczyka, albo młodziutkiego lisa i niekoniecznie ma czas na spacery do lasu, może je zobaczyć... w kościele! Do 30 września czynna będzie wystawa fotografii zwierząt w drewnianym kościółku w Sierakowicach. Każdy odwiedzający może tam przekonać się, jak fantastyczną przyrodę  można podziwiać między innymi w naszych lasach. Autorem zdjęć jest leśnik, Marcin Zawadzki,  z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, który  pierwsze kroki zawodowe stawiał w Nadleśnictwie Kartuzy. To właśnie wówczas powstał pomysł stworzenia tej wystawy.

Na otwarciu wystawy można było się dowiedzieć, ile wiedzy (nie tylko fotograficznej, ale i przyrodniczej) trzeba posiadać, żeby zrobić wyjątkowe zdjęcie. Marcin Zawadzki opowiadał, że na jedno z prezentowanych na wystawie ujęć czekał w specjalnie skonstruowanej czatowni ponad 20 godzin! Zachęcał też wszystkich do robienia fotografii, nie tylko profesjonalnych (specjalistycznym sprzętem), ale także zwykłą komórką, bo w teki sposób można zatrzymać w kadrze niezwykłą i ulotną chwilę.

Na potwierdzenie tego zastępca wójta Zbigniew Fularczyk pokazał zdjęcie zrobione telefonem, na którym udało mu się uwiecznić stado  jeleni, zwane chmarą. Jak się okazało po przeliczeni było ich - bagatela (!) - ponad 90 osobników!. Kto by uwierzył, gdyby nie zdjęcie?

Wraz z Gminą Sierakowice zapraszamy do odwiedzenia wystawy  zdjęć w zabytkowym drewnianym kościele. Godziny otwarcia w poszczególne dni są na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach.