Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy i lekarze

Już wspólnie działają na rzecz mieszkańców Pomorza

Wspólna edukacja, szerzenie wiedzy o ekologii i przyrodzie w kontekście zdrowia, profilaktyki chorób i metod leczenia dostępnych zwłaszcza na Pomorzu. To główne cele podpisanego właśnie porozumienia o współpracy między Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku a Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

- To dla nas bardzo ważny dzień. Blisko dwa tysiące pomorskich leśników w połączeniu z około pięciu tysiącami pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego to rzesza ludzi, dzięki wiedzy i umiejętnościom których możemy stworzyć rzeczy niezwykłe. Nasze instytucje, to ogromne zaplecze wiedzy naukowej i praktycznej. Cieszę się z podpisanego porozumienia, liczę na wiele wspólnie przeprowadzonych akcji edukacyjnych i pomocowych – mówił podczas spotkania Adam Kwiatkowski dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

- Możliwości wspólnego działania jest wiele. Na pewno będziemy mieli co robić. Chcemy skupić się przede wszystkim na działaniach wpływających korzystnie na naszych pacjentów. Szpital położony jest w lesie. To niezwykle komfortowe dla pacjentów miejsce – dla nas ważne jest, co chorzy widzą przez swoje okna. Chcemy mądrze zagospodarować tę przestrzeń. Chcemy też, żeby nasze obecne działania pozostały na lata – tak, by pozostawić coś po sobie także przyszłym pokoleniom. Oprócz tego, proponujemy również wspólne projekty badawcze czy edukacyjne – dodawali zgodnie rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Marcin Gruchała oraz dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Jakub Kraszewski.

Porozumienie o współpracy podpisane zostało na czas nieokreślony.