Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNI GEOKESZERZY NA TROPIE SKARBÓW!

Z pewnością każdy z Was marzył w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów , odkrywaniu tajemnic niczym filmowy Indiana Jones. Do takiej grupy należą kwidzyńscy leśnicy, którzy odkryli , że jest gra terenowa jaka takie marzenia spełnia.

     Geocaching, bo o niej mowa  to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu, przede wszystkim z użyciem GPS, „skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. „Skarbami" są skrzynki  (kesze) - wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne przedmioty oraz dziennik,  do którego należy wpisać się unikalnym loginem. Wewnątrz kesza można znaleźć przedmioty na wymianę. Podstawowy warunek – nie niszczyć i nie zmieniać lokalizacji ‘skarbu'.

     Leśnicy z Nadleśnictwa Kwidzyn  nie próżnują i w wolnym czasie szukają takich skarbów. Zakładają również własne skrzynki. Są one zlokalizowane w różnych ciekawych miejscach, a ich stopień trudności jest zróżnicowany.  To atrakcja nie tylko dla kwidzyńskich leśników, ale przede wszystkim dla turystów i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Z pewnością nikt nie będzie narzekał na brak wrażeń.