Lista aktualności Lista aktualności

Konferencja dla ZULi- Borsk 2017

W dniu 4 marca 2017r. na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna miała miejsce Konferencja dla ZULi, organizowana przez Gazetę Leśną.

Patronat honorowy nad Konferencją objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Adam Kwiatkowski, Polska Leśna Izba Gospodarcza oraz Gmina Karsin.

      Rozpoczęcie Konferencji miało miejsce na starym lotnisku niedaleko miejscowości Borsk, w leśnictwie Podrąbiona. Zaproszono na nią wielu wystawców, zarówno z branży leśnej jak i spoza niej, swój udział potwierdziło ponad 40 firm, produkujących sprzęt do pozyskiwania i zrywki surowca drzewnego m.in. Husqvarna, Makita, Oregon, John Deere, Komatsu, Ponsse, Saltus, OTL Jarocin, Zremb Poland, Ford, GetInBank, Oxytree i wielu innych.  W czasie trwania imprezy odbywały się pokazy maszyn na placu manewrowym, które można było oglądać z bardzo bliska . Sporą atrakcją okazały się, zorganizowane po raz pierwszy w Polsce Zawody Operatorów Skiderów.

      Końcowym etapem Konferencji był przejazd do leśnictwa Zabrody, tam odbył się pokaz pracy maszyn na powierzchni zrębowej i w trzebieży. Na zrębie zaprezentowano rozdrabnianie gałęzi pozostałych na powierzchni po ścince drzew, za pomocą rębaka.           W trzebieży pracował harvester firmy Rottne, który prowadził ścinkę, okrzesywanie oraz przerzynkę drewna, oraz forwarder Ponsse, który zaprezentował możliwości zrywki pozyskanego surowca.

Konferencja dla ZULi w Borsku przyciągnęła około 1000 osób, co okazało się największą jak dotychczas liczbą gości tego wydarzenia.