Lista aktualności Lista aktualności

Jesteśmy Przyjacielem Fundacji z Pompą!

Otrzymaliśmy niezwykłe wyróżnienie!

Miło nam poinformować, że Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką przyznała nam zaszczytny tytuł swojego Przyjaciela. Dyplom dyrektorowi RDLP w Gdańsku Adamowi Kwiatkowskiemu wręczyła prezes Fundacji Marta Czyż-Taraszkiewicz. Dziękując za zaangażowanie i objęcie przez dyrektora patronatem fundacyjnych akcji charytatywnych – przekazała też statuetkę Przyjaciela Fundacji.

W tym roku już po raz trzeci Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku włączyła się w pomoc dzieciom chorym na białaczkę. Tegoroczna edycja pomocowej akcji na rzecz pacjentów UCK w Gdańsku odbyła się pod nazwą Onk@bój.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Wiemy, że wspieramy szczytny cel, jakim jest pomoc onkologicznie chorym dzieciakom. Jestem dumny, że pomorscy leśnicy po raz trzeci już wsparli akcję Fundacji z Pompą. Tej statuetki nie byłoby, gdyby nie pomysłodawcy i główni koordynatorzy akcji – Wojciech Kiełpikowski i Jarosław Pawlikowski z Nadleśnictwa Kartuzy. Bez ich uporu i samozaparcia żadna z tych zbiórek nie doszłaby do skutku – mówił podczas spotkania z prezes Fundacji z Pompą Adam Kwiatkowski dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

- W tym roku zebraliśmy ponad 16 tysięcy złotych. Każda złotówka zostanie skrupulatnie wykorzystana – za te pieniądze kupimy sprzęt medyczny dla Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie - dodaje Marta Czyż-Taraszkiewicz prezes Fundacji z Pompą–Pomóż Dzieciom z Białaczką.

Leśnicy - pomysłodawcy imprezy już myślą nie tylko nad przyszłoroczną edycją akcji. Powoli planują też jubileuszowe charytatywne zmagania na rzecz chorych dzieci. - Na pewno na pięciolecie współpracy z Fundacją z Pompą przepłyniemy całą Wisłę – zapowiadają zgodnie Wojciech Kiełpikowski i Jarosław Pawlikowski.

Onk@bój, to była trzecia akcja charytatywna leśników na rzecz chorych dzieci. Pierwsza odbywała się pod hasłem ‘Spływaj białaczko’, druga – ‘Dorwij blasta’.