Lista aktualności Lista aktualności

DRZEWKA PRZYJAŹNI Z NADLEŚNICTWA WEJHEROWO OD RADIOWEJ DWÓJKI DLA POZOSTAŁYCH ANTEN POLSKIEGO RADIA

"Kilkanaście młodych drzewek iglastych zostało zasadzonych w środę 24 lipca pod siedzibą Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie oraz w ogrodzie radiowej Trójki przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Młode sosny i świerki to dar Nadleśnictwa Wejherowo dla Programu 2 Polskiego Radia, który „podzielił” się drzewkami ze swoimi siostrzanymi antenami – Jedynką, Trójką i Czwórką".

Nasze Nadleśnictwo uczestniczyło w plenerowej akcji Polskiego Radia  - audycji "Dwójka na Miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39". W tym dniu na rynku Starego Miasta prowadziliśmy warsztaty dla odwiedzających Puck.

Przemiła atmosfera, piękna pogoda i wspaniali organizatorzy oraz uczestnicy sprawili, że każdy mógł cieszyć się tym wydarzeniem. Na pamiątkę spotkania podarowaliśmy dziennikarzom Programu 2 Polskigo Radia młode drzewka: sosnę i świerk z naszej szkółki leśnej w Domatowie.

"– Z radością przyjęliśmy ten „zielony” prezent i obiecaliśmy darczyńcom, że zasadzimy „wejherowsko-pucki las” na terenie Polskiego Radia – mówi Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, dyrektorka radiowej Dwójki".

Oto krótka relacja z tego, co stało się kilka dni później, czyli posadzenia drzewek na trawnikach przy ulicy al.Niepodległości i przy Myśliwieckiej

https://www.polskieradio.pl/10/218/Artykul/2346013,Drzewka-Przyjazni-Posadzilismy-je-przed-Polskim-Radiem

– Te drzewka przypominać nam będą wspaniały czas spędzony nad Zatoką Pucką w trakcie Festiwalu Lata z Radiem oraz niezwykłą gościnność gospodarzy, a wreszcie wzorową współpracę z pozostałymi Antenami Polskiego Radia – dodaje Małgorzata Małaszko-Stasiewicz.

Więcej o wydarzeniu w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=w-kVeMuUxto