Lista aktualności Lista aktualności

Drzewka od gdańskich leśników w zamian za dostarczone odpady.

Tam gdzie mowa o ochronie i dbałości o środowisko, a tym bardziej o sadzeniu drzew nie może zabraknąć leśników. Tak też było i tym razem.

Ta ciekawa, ogólnokrajowa akcja organizowana przez NFOŚiGW wraz z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w roku 100-lecia niepodległości Polski właśnie dobiegła końca. Odbyła się 9 września i miała na celu nie tylko uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też przy tej okazji miała  zwrócić uwagę Polaków na potrzebę dbałości o środowisko naturalne.

Tam gdzie mowa o ochronie i dbałości o środowisko, a tym bardziej o sadzeniu drzew nie może zabraknąć leśników. Tak też było i tym razem. Gdańscy leśnicy dostarczyli na miejsce akcji 1500 szt. sadzonek rożnych gatunków drzewek. Drzewka przygotowali i dostarczyli organizatorom akcji leśnicy z Nadleśnictwa Wejherowo.

Bardzo cieszy nas fakt, że w zamian za drzewka można było przekazać do powtórnego przetworzenia odpady, m.in. butelki plastikowe typu PET, baterie, puszki aluminiowe, makulaturę, żarówki, świetlówki, „elektrośmieci” itp. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji w całym kraju zmniejszyła się ilość odpadów, które niekiedy zamiast do ponownego przetworzenia trafiają do lasów. Dlatego dziękujemy zarówno organizatorom akcji jak i wszystkim, którzy wzięli w niej udział!

Równocześnie zapraszamy do udziału w akcji #Zabierz5zlasu   

Obejrzyj program z dnia 6 września w TVP3 Gdańsk.