Lista aktualności Lista aktualności

Audycja „Borem lasem” wróciła na antenę.

Od 19 kwietnia słuchacze Radia Gdańsk mogą ponownie słuchać audycji o lasach i leśnikach.

       W nieco zmienionej, rozbudowanej czasowo formule, na antenę Radia Gdańsk wrócił rozpoczęty w ubiegłym roku cykl audycji „Borem lasem".  Prowadzone przez Włodka Raszkiewicza rozmowy i wywiady z leśnikami (i nie tylko, ale zawsze o lesie i leśnictwie) trwać będą ok. 20 minut i odbywać się będą w co drugi wtorek o godzinie 12:30. Jeśli któryś z wtorków okaże się świątecznym, tak jak to wypadnie  3 maja, termin audycji ulegnie przesunięciu o tydzień.
      Pierwsza z nich, podczas której dziennikarz wybrał się na spacer po matemblewskim lesie z dyrektorem RDLP w Gdańsku Adamem Kwiatkowskim,  miała miejsce 19 kwietnia i jest do odsłuchania w widocznym niżej archiwum.  W sumie wszystkich audycji w tym cyklu będzie 20 a kończąca go wypada we wtorek 17 stycznia 2017 r.
Oprócz tego w dniu 2 maja, w środku majowego długiego weekendu, Radio Gdańsk przeprowadzi 7 godzinną audycję na żywo z kartuskich lasów podczas której leśnicy i zaproszeni przez nich goście mówić będą o atrakcjach, nie tylko przyrodniczych, ukrytych w lasach Nadleśnictwa Kartuzy i o miejscach, których odwiedzenie warto wziąć pod uwagę planując wakacyjne urlopy na Kaszubach. Posłuchaj zapowiedzi audycji.

Archiwum audycji "BOREM LASEM"

Audycja 19 kwietnia 2016. Red. W. Raszkiewicz rozmawia z Adamem Kwiatkowskim, dyrektorem RDLP w Gdańsku. Odsłuchaj lub zapisz i odsłuchaj potem.        

Audycja 10 maja 2016.  Nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo Janusz Mikoś, gospodarujący na 21 tys. ha lasu stanowiącego Leśny Kompleks Promocyjny wyjaśnia, jakie są funkcje takiego lasu i czym różni się od "normalnego" lasu.  Odsłuchaj lub zapisz i odsłuchaj potem.  

Audycja 24 maja 2016. Marek Zeman, nadleśniczy w Nadleśnictwie Gdańsk i Michał Grabowski, inżynier nadzoru w tym nadleśnictwie wyjaśniają, dlaczego prowadzona w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego gospodarka nie zagraża jego istnieniu jako kompleksu służącego rekreacji mieszkańców aglomeracji a wręcz przeciwnie, służy wzmacnianiu tej funkcji. Odsłuchaj lub zapisz i odsłuchaj potem.      

Audycja 7 czerwca 2016.  "Plan Urządzenia Lasu" - o tym, co to jest za dokument i o jego znaczeniu w pracy każdego leśniczego red. Włodek Raszkiewicz usiłuje dowiedzieć się od Arkadiusza Kuklińskiego, dyrektora gdyńskiego Oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz Piotra Pielenia, leśniczego Leśnictwa Zwierzyniec na obrzeżach Gdyni.