Lista aktualności Lista aktualności

Posadziliśmy kawał lasu!

DWA TYSIĄCE młodych dębów rośnie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Gdańskiego ZOO.

      Około dwóch tysięcy dębów zasadzonych zostało w sobotę, 22 kwietnia na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w ramach kolejnej części tegorocznej akcji sadzenia drzew w lasach podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. W sobotę, 22.04 – w lesie w okolicach leśniczówki Rynarzewo (ul. Spacerowa w Gdańsku) zjawiło się kilkadziesiąt osób. Byli leśnicy, bankowcy, pogranicznicy, samorządowcy, hydrolodzy, marketingowcy oraz wszyscy, którym leży na sercu dobro lasu. Wspólnie, na jednej czwartej hektara ziemi, udało się zasadzić blisko 2 tysiące młodych drzew – dębów bezszypułkowych. Partnerami tej akcji były: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Bank Ochrony Środowiska oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku.

    To kolejna odsłona akcji Posadź Drzewo na Pomorzu. Wcześniej, podobne sadzenia odbyły się już między innymi w leśnictwach Górny Zamszcz, Sarni Dwór, Babi Dół czy Trąbki.

     Kolejne sadzenie lasu w okolicach Gdańska – już za dwa tygodnie. W sobotę 6 maja Nadleśnictwo Gdańsk wraz z Miastem Gdańsk zapraszają mieszkańców miasta na wspólne sadzenie drzew w Gdańsku-Matemblewie. Przygotowanych zostanie około 4 tysięcy sadzonek. Każdy, kto przyjdzie tego dnia na miejsce akcji będzie mógł samodzielnie posadzić własne drzewo. To będzie ostatnia tegoroczna wiosenna akcja sadzenia drzew w lasach podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

   W tym roku na terenie należącym do RDLP w Gdańsku posadzonych zostanie łącznie ok. 16 milionów sztuk sadzonek. Większość z nich wiosną –do połowy maja, reszta - jesienią. Najwięcej będzie sosny zwyczajnej, buka zwyczajnego, dębu szypułkowego i bezszypułkowego. Będą też: modrzew europejski, klon jawor, lipa drobnolistna, daglezja zielona, dzikie drzewa owocowe i krzewy leśne (trzmielina brodawkowata, kalina koralowa, kruszyna pospolita, dereń świdwa i inne).

W całym kraju w kompleksach leśnych podlegających Lasom Państwowym sadzimy #1000drzewnaminute  !